Gemeentelijke gebouwen in 2030 verduurzaamd

Als GroenLinks-PvdA hebben we duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Daarom was een van onze verkiezingsbeloftes ook dat wij de gebouwen van onze gemeente willen verduurzamen voor 2030. Dat gaat nu ook gebeuren!

In december 2023 is de routekaart Verduurzaming maatschappelijk vastgoed door de gemeenteraad vastgesteld. In deze routekaart zijn de kaders aangegeven voor het verduurzamen van het maatschappelijk vastgoed in de gemeente Land van Cuijk. We gaan ieder jaar 5 tot 10 miljoen euro investeren in onze gemeentelijke gebouwen om deze energieneutraal te kunnen maken. Dat geld investeren we onder ander in isolatie, aardgasvrije verwarming en zuinigere apparaten en installaties.

In het Uitvoeringsplan 2024 verduurzaming maatschappelijk vastgoed Land van Cuijk is nu duidelijk geworden welke gebouwen er als eerste aan de beurt zijn. Dit jaar gaan we zo’n 10 miljoen euro investeren in elf panden. Zes MFA’s: Oelbroeck, De Wester, Doehuis, ’t Leker, De Stek en Het Wapen van Wanroij, en vijf sporthallen: De Slaterthal, De Warandhal, De Meercamp, De Raaijhal en De Schutsboom.

De eerste stap naar duurzame, energieneutrale gebouwen wordt hiermee gezet en de verkiezingsbelofte van GroenLinks-PvdA wordt waargemaakt. De komende jaren blijven we gebouwen van de gemeente verduurzamen, tot in 2030 alle gemeentelijke gebouwen duurzaam en energieneutraal zijn.